Erol Keleş Kimdir? AKP Elazığ Milletvekili Adayı Erol Keleş’in Biyografisi

Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimleri 14 Mayıs’da düzenlenecek. Siyasi partilerin adaylarını belirlemesinde ise son aşamaya gelindi. Partiler, milletvekili adaylarını açıklamaya başladılar. AKP de milletvekili adaylarını açıklayan partiler arasında yer aldı. Kesinleşen isimlerden birisi de AKP Elazığ milletvekili adayı Erol Keleş oldu. Vatandaşlar Erol Keleş’in hayatını araştırmaya başladılar. Peki Erol Keleş kimdir, nerelidir?

İşte detaylar…

14 Mayıs 28. Dönem Milletvekilliğine az bir zaman kala siyasi partilerin aday listeleri de netlik kazanmaya başladı. AKP Elazığ milletvekili adaylarından olan Erol Keleş de listede yerini aldı.

Erol Keleş’in listede yer almasının ardından Erol Keleş ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Erol Keleş’in hayatı ve kariyeri merak konusu oldu.

Erol Keleş Kimdir?

Erol Keleşi 1970 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 1993 yılında ise doktorluk görevine başlamıştır. Keleş, uzmanlığını ise Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları’nda tamamlamıştır. 

Keleş, 1995 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda ve Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Keleş, 2012 yılında profesörlük unvanını  almıştır. 

Prof. Dr. Erol Keleş, 2020 yılında Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği görevine atanmıştır. 2020 yılından itibaren bu görevini yerine getirmekte olan Keleş, milletvekili adaylığı için istifa etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir