Odatv yazdı: SBK prensi siyaseti bıraktı

Avusturya’da “kara para aklama, dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik” gibi suçlardan tutuklanarak yıl ABD’ye iade edilen ve itirafçı olan Sezgin Baran Korkmaz tahliye edildi.

Odatv SBK’nın avukatı ve ortağı Görkem Gökçe’nin Tuncay Özkan eliyle CHP’ye sokulmak istendiğini ve CHP’den Kırklareli Belediye Başkan adayı olmak için kolları sıvadığını ortaya çıkarmıştı.

İLGİLİ HABER:
SBK prensi CHP başkan adayı… Arkasında KRT var

Odatv kirli ilişkileri ortaya çıkarttı…

SBK’lı kirli ağı deşifre ediyoruz: Kılıçdaroğlu beslemesi Tuncay Özkan’ın tetikçi ordusu… Hangi gazeteciler listede

Gökçe haberin ardından yaptığı basın açıklaması ile siyaseti bıraktığını duyurdu. “Özetle; topluma faydalı olmanın, üretmenin ve teveccüh görmenin bedelini ödemek gibi ikircikli bir durum yaşadım” diyen Gökçe, “Ancak samimi, iyi niyetli bir mücadelenin siyasi herhangi bir yöntemle gerçekleşebileceğini artık kesinlikle düşünmüyorum” dedi.

İşte Gökçe’nin açıklaması:

Av.Görkem Gökçe’den Basın Açıklaması…
BU SUÇLULARIN YAPTIKLARININ KARŞILIĞINI BULMASI İÇİN HUKUKİ YOLLARLA SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIM.
Son zamanlarda, özellikle bu akşam maksatlı bir şekilde hakkımda çıkan asılsız haberler ile ilgili bu açıklamayı yapma gereği hissettim. Toplum ve özellikle Kırklareli için her daim ilerici ve hayırlı işler yapmaya gayret ettim. Hemşerilerim de buna karşılık bana her daim teveccüh gösterdi. Buna istinaden daha önce milletvekili seçimlerinde olduğu gibi, koşullar olgunlaştığında belediye seçimlerini de değerlendireceğimi belirtmiştim.

Buna karşılık; değerli dostlarımı ve büyüklerimi tenzih ederek belirtiyorum ki; siyaset maalesef kirli ve bencil insanlar ile suçluların hükümdarlığı olmuş. Hakaret, iftira, şantaj ve tehdit gibi suçların organize şekilde işlendiğine hayretler içerisinde şahit oldum. Olmaktayım. Bu vatan haini suç örgütlerinin hedefi ve bu suçların mağduru oldum. Birkaç hafta önce tüm kamuoyunun bilgisi dahilinde tüm gerçekleri basın yoluyla açıklamama rağmen, haince ve aşağılık bir şekilde yalan haberlere konu edildim. Bazı belediye başkanlarının, başkan yardımcılarının, basın danışmanlarının ve bunların ailelerinin bir nevi bu suç örgütlerine dahil olduğuna şahit oldum. Basın organlarını ve maalesef bazı gazetecileri kamu kaynakları ile suçlarına ortak ettiklerine tanık oldum.

“MÜCADELENİN SİYASİ BİR YÖNTEMLE GERÇEKLEŞECEĞİNE İNANMIYORUM”

Özetle; topluma faydalı olmanın, üretmenin ve teveccüh görmenin bedelini ödemek gibi ikircikli bir durum yaşadım.
Toplumsal mücadeleye inancımı kaybetmiş değilim.

Ancak samimi, iyi niyetli bir mücadelenin siyasi herhangi bir yöntemle gerçekleşebileceğini artık kesinlikle düşünmüyorum. İnsanlar birlikte ve açık yüreklilikle kamuoyu önünde mücadele etmediği sürece, ahlaksızlar gibi, biz ahlaklıların da cesur olması dahi bu durumu değiştiremez.

“HUKUKİ YOLLARLA TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Önümüzdeki yerel seçimler dahil hiçbir dönemde bir siyasi göreve talip olmayacağımı ve hiçbir siyasi çalışmanın parçası olmayacağımı kamuoyu ile paylaşmak istedim. Maruz kaldığım organize suçlara karşı hukuki yollara başvurdum, bu suçluların yaptıklarının karşılığını bulması için hukuki yollarla sonuna kadar takipçisi olacağım.

Bundan sonra, işim ve ailem dışında sivil toplum dahil hiçbir faaliyete katılmama kararı aldım. Umarım bu suçlular ile daha cesur ve daha dirayetli gençler mücadele ederler ve bu haksız siyasi düzen bir gün son bulur. Umarım herkes bu suçlularla mücadele etmeden bir dönüşüm olmayacağının farkına vararak, kendi kaderlerini değiştirme noktasında hemfikir olur.
Av. Görkem Gökçe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir