Tek parmağıyla kitap yazdı

İstanbul’da yaşayan Giresunlu ailenin iki çocuğundan Burak Kumaş, doğumundan sonra engelli olarak yaşamını sürdürmeye başladı. İlk ve ortaokul eğitimi sonrası kaynaştırma öğrencisi olarak liseyi bitiren Kumaş’ın yüzde 95 engeli, onu ne Trabzonspor sevgisinden ne de hayallerini gerçekleştirmekten alıkoyamadı.

ÜÇ YILDA YAZDI

Yaşamını tekerlekli sandalyeye bağımlı sürdüren Kumaş, bordo-mavi sevgisini anlatmak için ellerinde sadece hareket ettirebildiği sol orta parmağını kullanarak bilgisayarda, ‘Bana da Her Yer Trabzon’ adını verdiği kitabı yazmaya başladı. Klavyede tek tuşa basarak, kurduğu cümleleri sabırla bilgisayara kaydeden Kumaş, hayali olan 183 sayfalık kitabını 3 yılda tamamladı.

Çevresindeki engelli bireylerin hayata tutunma mücadelesine yaşam öyküsü, azmi ve heyecanıyla ilham veren Kumaş, yeni hayali olan ‘Yapamadığım Askerliğimin Anıları’ ile ‘Engellilerin Sorun ve Çözüm Önerileri’ isimli iki kitap için kolları sıvadı, çalışmalarına başladı.

Tek parmağı ile yazdığı kitabının baskı sürecinin uzaması nedeniyle Trabzonspor’un lig şampiyonluğunu da kitabına koyma fırsatı bulduğunu anlatan Burak Kumaş, “Şampiyonluk beni çok mutlu etti, kitabımda yer almasıyla da ayrı bir mutluluk yaşadım. Hep hayal ettim, hayalimi hayata geçirebilmek için de mücadele ettim. Hiçbir zaman pes etmedim” dedi.

“ABDULLAH AVCI’NIN BENİ TAKİBE ALMASINI İSTİYORUM”

Kitabının basım süreci sonrası Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın kendisine gönderdiği imzalı formayı üzerinden çıkarmayarak, klavye başında kitap çalışmalarını sürdüren Kumaş, “Teknik direktörümüz Abdullah Avcı’yı sosyal medyadan da takibe aldım. Onun da beni takibe almasını istiyorum. Ayrıca kitabımın da TS Club’larda yer almasını istiyorum. Böyle bir şey olursa çok mutlu olurum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir