Yargı final sahnesiyle şaşırttı! ‘Karımı seviyorum’

Öykü Badur / Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz’in paylaştığı, Kanal D’nin Ay Yapım imzalı dizisi Yargı, 5 Mart Pazar akşamı 55’inci bölümüyle ekrana geldi. Heyecan veren sahneleriyle Yargı, sosyal medyada çok konuşuldu. Son bölümde dondurucuya kapatılan kardeşi Defne’yi, Ilgaz’ın bulması ve hipotermiye girmemesi için 40 dakikası olduğu mesajı Ceylin’e ulaşmıştı. Yeni bölümde ise Ilgaz daralan zaman içerisinde Defne’yi bulmak için büyük bir çaba sarfetti. Her sorunda birbirine destek olan Ceylin ve Ilgaz, bir yol ayrımına girdi. İşte detaylar…

DEFNE BULUNDU

Defne’nin dondurucudaki görüntülerinin ardından Ilgaz sinir krizi geçirdi. Ancak kısa süre içerisinde akıllı davranıp kardeşini de bulmalıydı. Öldürülen Salim’in montunda yer alan vericiden sinyal alan ekip, peşine düştü.

Siyah bir minibüsten alınan sinyalin ardından, aracın önü kesildi. Araçtan inenler Salim’in öldürülmesi için Rahmi isimli birinden emir aldıklarını söyledi. Rahmi’nin peşine düşen Ilgaz ve Ceylin, Beykoz’da bulunan balıkçının yolunu tuttu. Yapılan baskında, dondurucuda buldukları Defne hastaneye ulaştırıldı. Haberler güzeldi ve Defne iyiydi. Çınar ilk iş güzel haberi dedesine verdi. Ilgaz da babasıyla mutlu haberi paylaştı.

KENDİNİ SUÇLADI

Pars, Rıdvan’ın ölümüyle büyük darbe aldı. Cezaevi aracının yolu silahlı bir araçla kesildi ve Salim olmadığını söylemesine rağmen Rıdvan öldürüldü. Olayın nasıl gerçekleştiğini öğrenen Pars, verdiği kararın ardından kendini suçladı. Salim’in yerine geçmesi için vaktinde neden memur yollamadıkları için Rafet amire yakındı. Sevgilisine evlenme teklif edecek olan Rıdvan’dan çıkan tektaş, Pars’ı yıktı. Sevgilisi Özge de olanlara inanmadı ve büyük yıkım yaşadı.

Eren, Defne ile ilgili güzel haberi vermek için Pars’ı aradığında, Rıdvan’ın öldürüldüğünü öğrendi. Bu sırada emniyette olan baş savcı, yeniden çete hakkında gözaltındakileri sorgulamak istedi.  

KÖTÜ HABER

Ömer, Laçin ve Yekta’yı yemeğe davet etti. Yemeğe başlamadan önce Salim ve Rıdvan’ın öldürüldüğü haberini Ömer paylaştı. Ortam buz kesti. Alınan haberler üzerine Laçin yemek yemeyi reddetti. Yekta da müvekkillerinin öldürüldüğü sırada yemek yemeyi reddetti.

KESİK KİM?

Pars’ın sorguya aldığı Dimitri, öldürülen kardeşi Ivan’ın katilinin kendisine söylenmesi karşılığında merak edilen Kesik’in kim olduğunu paylaşacağını söyledi. Ardından damat Salim’in evi aramaya alındı, Pars tüm elektronik eşyaların alınmasını istedi.

Ilgaz, Salim’in babası Hakkı’ya susmaması gerektiğini ve koruduklarının Salim’i öldürdüğünü anlattı. Hakkı, Salim’in bir arkadaşının kendilerini bu işe aldıklarını söyledi. Ilgaz’ın yanına gelen Pars, yeterince zarar gördüğü için Ilgaz’ı dosyadan aldı.

CEYLİN İŞİN PEŞİNDE

Ceylin için futbolcu ve antrenör kavgası davası devamdaydı. Aydın’ın evine giden Ceylin, kavganın nedenini bildiğini söyledi. Kulüpten istifa eden Muhsin’in, Aydın’ın eşi Rengin’e yaptıklarının aynısını bir çiçekçiye de yaptığını ve yardımcı olmak istediğini söylese de Aydın onu evden kapı dışarı etti. Bir kariyeri olduğunu ve konunun kapandığını sertçe dile getirdi.

DOSYADAN ALINDI

Pars ofisinde Ceylin ile bir araya geldi. Ilgaz’ın dosyadan alındığını ona da söyledi. Ceylin’e kumarhane pulunu nereden bulduğunu ve Rıdvan’ın katiline ulaşmak istediğini belirtti. Ceylin, Merdan’ın ismini vermek zorunda kaldı.  

Evinde Merdan’ı ziyaret eden Pars, aynı yolda onunla yürümesini istedi. İşin riskli olduğunu ima eden Merdan’ı, Pars reddetmedi. Akşam da adliyeye geçen Pars, istifa dilekçesini hazırladı.

BİRAZ ZAMAN

Ceylin’i akşam ofisinde ziyaret eden Ilgaz, aldığı çiçeklerle onu mest etti. Ofiste kalmamasını isteyen Ilgaz, ona çok haksızlık ettiğini dile getirdi. Katı olduğunu, hayatın burnunu sürttüğünü ve özür dilediğini söyledi. Ceylin, ise kalbinin kırıldığını ve zamana ihtiyacı olduğunu ifade etti. Ilgaz, ertesi gün gerçekleşecek duruşmaya kadar düşünmüş olup olamayacağını sordu. Ceylin’i kaybetmek istemiyordu.

ÖMER’DEN ATAK

Adliye önünde Ömer, Ceylin’e hiç resmi olarak tanışmadıklarını ve ona bir şey vermek istediğini söyledi. El sıkışmaları sırasında Ceylin’in elini bırakmaması ona duyduğu ilgiyi açık etti. Salim’in babasına verdiğini söylediği hafıza kartını ona iletti. Oysaki Salim, kartı Ömer ile paylaşmıştı. Ceylin durumu sorgulasa da teşekkür etti. Yekta’ya kartı verme sebebinin içlerine girmek olduğunu söyleyen Ömer, Ayten’in ajan olması nedeniyle bunu yaptığını anlattı.

Ceylin, kartı hemen Ilgaz ile paylaştı ve suç örgütünü çökertebileceğini söyledi. Ilgaz, Pars’tan aldığı izinle dosyayı geri aldı. Hilmi’ye ulaşan Pars, tüm kumarhanelerin adreslerini aldı.

‘KARIMI SEVİYORUM’

Adliyede Pars’ın odasına atılan zarftan Rıdvan’ın katilinin fotoğrafı çıktı. Su dağıtımı yapan katil Kesik’i Özge takibe aldı. Çünkü gelen zarfa o da bakmıştı. Takip edildiğini anlayan Kesik, Özge’yi sıkıştırdı. Emniyeti patlatan ve çocukları kaçıranların patronu olduğunu açıkladı ve bunu kimseye söylemesi gerektiğiyle tehdit etti. Özge ise bunun üzerine Kesik’i yanında getirdiği tabancayla vurdu.

Adliyede de Ilgaz ve Ceylin’in davası başladı. Ceylin boşanmak istese de davada Ilgaz bunu reddetti, “Ben karımı seviyorum” dedi.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir