AFP: Fransa’da 6 havalimanı saldırı tehdidi nedeniyle tahliye edildi

Alınan saldırı tehditleri sonrasında Fransa’daki Lille, Lyon, Nantes, Nice, Toulouse ve Beauvai havalimanlarının tahliye edildiği açıklandı. Konuyla ilgili olarak Fransa’nın Agence France-Presse (AFP) haber ajansına konuşan bir polis kaynağı e-posta yoluyla gelen ‘saldırı tehditleri’ sebebiyle havalimanlarının tahliye edildiğini bildirdi.

Le Monde gazetesinin aktardığına göre, Lille, Lyon, Nantes, Nice, Toulouse ve başkent Paris yakınlarındaki Beauvais havalimanları, ‘tehditlerin gerçek olabileceğiyle ilgili herhangi bir şüpheye yer bırakmamak için’ tahliye edildi. Buna göre, bugün öğle saatlerine kadar bahsi geçen havalimanlarının çoğu bomba tehdidi almış ve havalimanlarına ‘yetkililerin müdahale etmesinin gerekli olduğu’ sahipsiz bagaj ihbarları yapılmıştı.

‘HAVALİMANI BOMBA TEHDİDİ SEBEBİYLE BOŞALTILIYOR’

Beauvais Havalimanı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, ‘pek çok havalimanının isimsiz bir tehdit aldığını’ doğrularken, Lille Havalimanı, X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı açıklamada, “Lille Havalimanı bomba ihbarı üzerine boşaltılıyor. Güvenlik hizmet güçleri olay yerinde” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir