Beymen’in Golden Opulence Sergisi, dünya modasının gündeminde

Beymen’in 50’inci yılında, lüksün bu topraklardaki 500 yıllık yolculuğuna ışık tutan “Golden Opulence” sergisi uluslararası medyada büyük yankı uyandırdı. 50’yi aşkın dünya markasının Beymen için bu topraklardan aldıkları ilhamla tasarladıkları eserleri bir araya getiren sergiyi, dünyanın önde gelen moda dergilerinden Vogue, ”Golden Opulence, İstanbul’un lüks moda üzerindeki kalıcı etkisini gözler önüne seriyor” manşetiyle duyurdu. Moda dünyasının en köklü ve önde gelen yayınlarından WWD ise Avrupa ve Asya’nın buluşma noktası olan Türkiye’nin yüzyıllardır yaratıcılık ve ticaret için ilham kaynağı olduğunu vurguladı.

KÜLTÜRLERİN BULUŞMA NOKTASI İSTANBUL

Vogue editörlerinden Tiziana Cardini’nin imzasını taşıyan makale, serginin büyük bir hayranlık ve beğeni ile karşılandığına dikkat çekti. Avrupa ve Asya’nın kesişim noktasında bulunan İstanbul’un her zaman kültürlerin buluşma noktası olduğunu vurgulayan makale, bu kozmopolit ruhun ve 500 yıla uzanan kültürel mirasın Golden Opulence sergisi için küratör Laurence Benaïm’e ilham verdiğine de dikkat çekti. Makalede görüşleri yer alan Benaïm ise, “İstanbul’un tarihi çok katmanlı kültürel bir mirası kapsıyor. Biz bugün de yankı uyandıran bu kozmopolit ruhu ve vizyonu da kutlamak istedik” dedi.

Dünya modasının en köklü ve önde gelen yayınlarından WWD (Women’s Wear Daily) editörlerinden Ritu Upadhyay’ın kaleme aldığı makalede ise Türkiye’nin yüzyıllardır yaratıcılık ve ticaret için ilham kaynağı olduğu belirtildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir