Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 4 ile Masaüstü Bilgisayarlar için Teknolojide Çıtayı Yükseltiyor

Lenovo, iş amaçlı hepsi bir arada (AIO) masaüstü bilgisayarları için yeni standartlar ortaya koyduğu “ThinkCentre™ M90a Pro Gen 4” modeli ile masaüstü bilgisayarların standartlarını yükseltiyor. Modern iş yerleri ve içerik üreticilerin ihtiyaçları için tasarlana güçlü Windows 11 bilgisayar ürünü, büyük bir 27 inç QHD ekran ile bağlantı, gizlilik ve kullanılabilirliği artıran akıllı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor. 

 

Lenovo Akıllı Cihazlar Grubu Global Masaüstü Bilgisayar Faaliyetleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sanjeev Menon, standartları yükselten modelleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Modern işletmeler, yüksek performanslı bir bilgisayardan daha fazlasına, akıllı ve sezgisel, güvenilir ve verimli olup çok cihazlı bir ekosistem yaratmalarına olanak tanıyan çözümlere ihtiyaç duyuyor. Günümüzün gelişen hibrit ortamında çalışanlar, iş için ortalama 2,5 cihaz kullanıyor1 ve daha üretken olmak için hem masaüstü bilgisayarlar hem de dizüstü bilgisayarlarının olmasını istiyor2. Lenovo ThinkCentre M90a Pro Gen 4, sinerji arayan ve çalışma alanlarını daha esnek, akıcı ve üretken hale getirmek isteyen işletmelerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor.”

 

Sonuç üretme gücü

 ThinkCentre M90a Pro Gen 4, ihtiyaca göre hem performans hem genişletilebilirlik hem de verimli sonuçlar sunuyor. 13. Nesil Intel Core™ i9 işlemcili Intel® vPro® Enterprise, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 dizüstü bilgisayar grafik kart işlemcisi (GPU) ve 64 GB’a kadar DDR5 bellek gibi en yeni bileşenlerle karşımıza çıkan ürün her türlü zorluğun üstesinden gelebiliyor. Optimize bir sistem sağlamak için ThinkCentre M90a Pro Gen 4, görevleri sınıflandırmak ve performansı artırmak için makine öğrenmesi tabanlı “Enerji Performansı Optimize Etme” özelliğine sahip.

 

ThinkCentre M90a Pro Gen 4, Thunderbolt 4 ile 40 Gbps’ye kadar hızlara ulaşabilen ve videoları ve çok yüksek boyutlu dosyaları aktarmayı kolaylaştıran ultra hızlı dosya paylaşımına olanak tanıyor3. Daha fazlasını isteyen profesyoneller için geliştirilen AIO masaüstü bilgisayar, ek bir 8K veya iki 4K monitör destekleyebiliyor, harici GPU ve depolama sürücüleriyle güçlendirilebiliyor ve başka cihazlara bağlandığında monitör olarak da işlev görebiliyor.

 

Yüksek doğruluğa sahip üstün ekran

ThinkCentre M90a Pro Gen 4, en ince ayrıntıları bile gösterebilen 27 inç QHD ekranı ve 350 nit ekran parlaklığına sahip üstün özelliklerle karşımıza çıkıyor. %99 sRGB gelişmiş renk derecesiyle tasarım ve sanat çalışmalarında yaratıcılığa izin verirken, ilham ve vizyonunu doğru şekilde en doğru yansıtıyor. Belirli bir görüntünün her ThinkCentre M90a Pro Gen 4’te aynı olmasını sağlamak için ayrı ayrı kalibre edilen bu AIO, yalnızca sanatçıların çalışmalarına değil, aynı zamanda yaşam kalitesine de yoğunlaşıyor. Eyesafe 2.0 ve Titreşim Önleme sertifikalı üst kalite AIO masaüstü bilgisayar, TÜV Rheinland sertifikası ve donanıma entegre edilmiş “Doğal Düşük Mavi Işık” teknolojisiyle göz yorgunluğunu azaltıyor.

 

Çok cihazlı pratik bağlantı 

Departmanlar, yaratıcı profesyoneller ve cihazlar arasında iş birliğinin gerekli olduğu modern şirketlerde, ThinkCentre M90a Pro Gen 4, en üst düzey hibrit ekosistemi yaratmak için ideal çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Thunderbolt 4 bağlantı noktasına ek olarak ThinkCentre M90a Pro Gen 4’te, kullanıcılar dahili USB-C® kablosuyla bağlandığında ekranı Thunderbolt monitör olarak paylaşmasına olanak tanıyan isteğe bağlı bir Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyer alıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, ikinci bir M.2 SSD’yi dizüstü veya masaüstü bir bilgisayarla paylaşırken yüksek veri aktarım hızlarının keyfini çıkarabiliyor. 

 

ThinkCentre M90a Pro Gen 4, diğer dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarla kesintisiz bağlantı sağlama gücüne sahip olmanın yanında, mobil cihazların uzantısı olarak kullanılabiliyor. Lenovo ThinkPhone by Motorola ve seçili Motorola akıllı telefon kullanıcıları, AIO’ya uygulama üzerinden bağlanarak telefon ve masaüstü arasında dosya kopyalayıp yapıştırma ve sürükleyip bırakma işlemlerinin yanı sıra, uygulama aktarımı yapma, mesajları yanıtlama ve telefonlarını kullanmak zorunda kalmadan bildirimleri takip etme olanağı elde ediyor.

 

Lenovo Akıllı Cihazlar Grubu Global Masaüstü Bilgisayar Faaliyetleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sanjeev Menon, ürünle ilgili konuşmasına şunları ekliyor: “Her türlü görevi yerine getirmenin yanı sıra birden fazla cihazın merkezi olma kabiliyeti, ThinkCentre M90a Pro Gen 4’ü hibrit bir iş gücü için ideal seçim haline getiriyor. Ürünümüzle herhangi bir tasarımcı bir kafedeyken telefonundan fikirlerini hayata geçirmeye başlayabilir, evde dizüstü bilgisayarında tasarım yapabilir ve son dokunuşları ertesi gün iş yerinde son dokunuşları ekleyebilir.”

 

 Modern profesyoneller için tasarlandı

Gizlilik, güvenlik ve güvenilirliğin hayati öneme sahip olduğu modern profesyoneller için donanım ve yazılımları sorunsuz bir biçimde bir arada sunan ThinkCentre M90a Pro Gen 4, kullanıcılara güvenilir bir ürün sunuyor. Yapay zekâ, radar sensörlü yeni nesil İnsan Varlığı Algılama (HPD) ve RGB-IR kameranın benzersiz bir birleşimini sunan AIO, temassız oturum açma ve arkanızda biri olduğunda ekranınızı otomatik olarak bulanıklaştıran oturum kapatma özelliğiyle kullanıcıların gizliliğini güvence altına alıyor. Çok çeşitli güvenlik özelliklerinin yanı sıra daha güvenli şifreleme için ayrı bir TPM 2.0 yongasıyla üretilen ThinkCentre M90a Pro Gen 4, verileri ve varlıkları korumak için ThinkShield ile geliyor ve Akıllı USB Koruması ile USB depolama cihazlarını engelleyebiliyor. Yeni AIO masaüstü bilgisayar ürünü aynı zamanda dayanıklılık ve güvenilirlik açısından Mil SPEC testinden geçtiği gibi5 UL Toz Önleme sertifikasına sahip. 

 

ThinkCentre M90a Pro Gen 4 ve kullanılan diğer cihazların performansını ve güvenliğini korumak için Lenovo Cihaz Yöneticisi, tüm kullanıcıların tercih ettiği uç nokta yönetim aracı olarak çözüm sunuyor. Windows 11 ve diğer işletim sistemleriyle sorunsuz biçimde çalışmak üzere geliştirilen Lenovo Cihaz Yöneticisi, kullanıcıların tüm cihazlarda politikalara bağlanmasını ve onları yapılandırmasını sağlayan esnek, ölçeklendirilebilir, bulut tabanlı ve temassız bir çözüm olarak sunuluyor. Lenovo Cihaz Yöneticisi, cihaz işlevlerini optimize edip iyileştirmeyi, cihaz bağlantısını izlemeyi, donanım ve yazılım değişikliklerini takip etmeyi ve daha fazlasını sağlıyor.

 

“Yeni AIO masaüstü bilgisayar ürünü aynı zamanda dayanıklılık ve güvenilirlik açısından Mil SPEC testinden geçtiği gibi5 UL Toz Önleme sertifikasına sahip.” 

 

 Amaca yönelik akıllı tasarım

Telefon bağlantı çubuğu, bütünleşmiş kablo yönetim tabanı ve kolay menü seçimi için “Ekran Üstü joystick” gibi özellikleriyle ThinkCentre M90a Pro Gen 4, çalışma alanlarını akıcı hale getirmek ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için müşteri merkezli tasarımlarla geliyor. Lenovo, sistemlerinin üretkenliğini daha da artırmak isteyen profesyoneller için 360 derece uzak alan algılama sağlayan dört dizi mikrofonlu Konferans Çağrı Tabanı ve kristal netliğinde ses için dört Harman® hoparlör gibi çeşitli aksesuarlar (ayrı satılır) sunuyor. Standart USB Type-C arayüzüyle bilgisayarınıza bağlanan Microsoft Teams uyumluluk sertifikasına sahip Konferans Çağrı Tabanı, insan sesi için özel olarak ayarlanmıştır ve yankı önleme ve yapay zekâ destekli gürültü önleme özelliklerine sahiptir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir